Aktualijos

Projekto „Farmers for future“ („Žemdirbiai ateičiai“) mokinių mainų vizitas Graikijoje

     2022 m. vasario 14-19 dienomis šešių mokinių grupė, lydima mokytojų Jūratės ir Vaidos, lankėsi Kavaloje, Graikijos partnerinėje mokykloje. Šis tarptautinis mobilumo vizitas pirmasis projekto dalyvių mokinių susitikimas. Veikla vykdoma pagal projektą „Innovative agricultural techniques to boost entrepreneurial skills of future farmers“ („Inovatyvios žemės ūkio technologijos būsimų žemdirbių verslumo įgūdžiams tobulinti“) Nr. 2020-1-IT01-KA202-008505, gavus Europos Sąjungos paramą pagal Erasmus+ programą. Projekto partneriai – profesinės mokyklos, įgyvendinančios žemės ūkio srities profesinio mokymo programas. 
     Penkių dienų susitikime veiklas su lietuviais kartu vykdė ir projekto partneriai iš Italijos, Graikijos, Portugalijos, Suomijos ir Rumunijos.  Išskirtuose projekto moduliuose dalyviai mokėsi taikyti strategijas, kad ateityje taptų pažangiais ūkininkais ar žemės ūkio darbuotojais. Kiekvienos šalies dalyviai pristatė pranešimus apie savo regiono dirvožemį, vandenį, klimatą. Susipažinome su Kavalos miestu, aplankėme išlikusią viduramžių pilį, archeologijos, tabako, aliejaus muziejus, laikinių paukščių fermą. Įdomu buvo apsilankyti vyno gamykloje, tarptautinėje gėlių sodinukų auginimo įmonėje Selecta, joje realiai pamatyti darbo eigos proceso elementus, mechanizmus bei niekuo nepakeičiamą rankų darbą. Dalyviai taip pat vieną pusdienį dirbo Kavalos universiteto laboratorijoje, kur turėjo galimybę, atlikti bandymus su atsivežtu savo krašto vandeniu. Mokiniams tai buvo įdomi patirtis, pasijuto laborantais. 
     Projektas bus įgyvendinamas dar pusantrų metų ir mokinių vizitai planuojami visose likusiose partnerių šalyse: Italijoje,  Rumunijoje, Portugalijoje, Suomijoje ir Lietuvoje.
     Straipsnyje pateikta informacija atspindi tik projektą koordinuojančios institucijos  nuomonę ir Europos Komisija neatsako už čia pateiktos informacijos panaudojimą.

 
Ankstesni įrašai