Lietuvos Ukrainos jaunimo mainai

Jaunimas iš Lietuvos ir Ukrainos susibūrė bendrai veiklai

     Rugsėjo trečiąją savaitę Narteikiuose netrūko šurmulio. Po 6 jaunuolius bei vieną grupės lyderį iš Lietuvos bei Ukrainos dalyvavo jaunimo mainuose. Projektą „Mažo kaimelio didelė širdelė”, kurį įgyvendina mūsų mokykla bei Labdaros organizacija “Vzayemopomich” (Poltava, Ukraina), finansuoja Lietuvos ir Ukrainos jaunimo mainų taryba.
     Projekto tikslas – paskatinti jaunimą imtis savanoriškos veiklos, socialinės antreprenerystės iniciatyvų, skatinti Lietuvos ir Ukrainos jaunimo draugišką bendradarbiavimą. 
     Jaunimas iš abejų šalių aktyviai dalyvavo projekto veiklose, žaidė, diskutavo, daugiau sužinojo apie savanorystę ir galimybes savanoriauti Europoje, rinko informaciją ir pristatė geruosius socialinio verslo pavyzdžius. Jaunimo mainų dalyviai taip pat susipažino su kitokiomis savanoriškos veiklos formomis aplankydami ugniagesius gelbėtojus bei karius savanorius. Tarpkultūrinis bendravimas ir draugiški santykiai stiprinti apsilankant ir Pasvalio r. Narteikių mokykloje-darželyje „Linelis“, kur mažieji kaimo gyventojai turėjo galimybę daugiau sužinoti apie Ukrainą, o jaunimas iš Ukrainos – apie mūsų kultūrą, sušokti lietuvių liaudies tautinius šokius. 
     Projekto dalyviai iš Lietuvos bei Ukrainos buvo iniciatyvūs ir ėmėsi vietos bendruomenei naudingos savanoriškos veiklos – suoliukų Narteikių k. atnaujinimo. Keturios manų dienos prabėgo akimirksniu, bet jaunimas jautėsi labiau pažinę vieni kitų kultūras, turėdami idėjų, ką naudingo galėtų įgyvendinti savo bendruomenėse, keitėsi kontaktais tikėdamiesi dar kartą susitikti. 

     Jaunimo reikalų departamento prie SADM direktoriaus 2019 m. liepos 2 d. įsakymu mokyklai skirta 3851,00 Eur iš Lietuvos ir Ukrainos jaunimo mainų tarybos lėšų projektui "Mažo kaimelio didelė širdelė" įgyvendinti.

Įsakymas
​ 
Informacija apie Lietuvos ir Ukrainos jaunimo mainų projektą

Atnaujinta: 2019-10-07